Hakkımızda

Joker Yapım görsel medya alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. 2014’ün Ocak ayında kurulan Joker Yapım bünyesinde bulundurduğu genç, yetenekli çalışma arkadaşları ile Türkiye ulusal televizyonlarında kısa sürede önemli ve başarılı işlere imza atmıştır.

Joker Yapım ilk olarak, bilgi yarışması Büyük Risk’i Selçuk Yöntem’in sunumu ile Star TV ekranlarına taşımış ve çok büyük reyting başarısına ulaşmıştır. Sonrasında Büyük Risk yine Selçuk Yöntem’in sunumu ile Show TV ekranlarına transfer olmuş daha sonra programın sunuculuk görevi, yine aynı kanalda, genç oyuncu Serhat Kılıç ile devam etmiştir. Yaklaşık dört sezon devam eden televizyonlardaki Büyük Risk başarısı Türk televizyonlarında bir bilgi yarışması furyası başlatmıştır.

Show TV’nin çok ses getiren moda programı Bu Tarz Benim, 2. Sezonunda Joker Yapım organizasyonu ile yine kendi kanalında izleyiciyle buluşmuştur. Türkiye’nin en önemli canlı yayın sunucusu Ebru Akel’in sunumu ile ekranlara gelen Bu Tarz Benim’in jüri koltuğunu, Joker Yapım, Türkiye’nin Diva’sı Bülent Ersoy, Türkiye’de modanın en önemli ismi Cemil İpekçi, Chloue Ortaç, moda yazarı Sibel Arna ve stil danışmanı Umut Eker’e teslim etmiştir. Özellikle Cumartesi geceleri yayınlanan eleme geceleri ile 5,5 saat canlı yayın başarısına imza atan Joker Yapım adından söz ettiren bir yapımı ekranlara taşımıştır.

Bir fenomen haline gelen Gelin Evi Joker Yapım’ın, Türk televizyonculuğunda köşe taşı olan programlardan bir tanesi ve şirketin şu ana kadar yarattığı en önemli projedir ve bu gururu hep beraber yaşıyoruz. Show TV’de dört sezon, 754 bölüm devam eden Gelin Evi başarıdan başarıya koşmuştur. Önümüzdeki sezonlarda devam edeceğimiz Gelin Evi takipçileri tarafından her zaman merakla beklenen bir yapımdır.

Sunuculuğunu deneyimli gazeteci Cengiz Semercioğlu ve sanatçı Seren Serengil’in üstlendiği, Star TV ekranları sabah kuşağında yapmış olduğumuz magazin programı Duymayan Kalmasın iki sezon boyunca magazin gündemini belirlemiş ve gececi magazin ekipleri, editoryal kadrosu, yarattığı haber ağı ile kendinden söz ettirmiştir.

Kısa süre zarfında çok önemli projeleri başarıyla ekranlara taşıyan Joker Yapım’ın yeni TV projeleri ile bunun yanında dizi ve sinema senaryo yazım çalışmaları devam etmektedir. 2020 yılında sahne sanatları alanında da önemli işlere imza atacak olan Joker Yapım’ı takip etmeyi, izlemeyi unutmayınız lütfen…

Sevgi ve saygılarımla

Cem Semercioğlu

GELİN EVİ Başvurusu için Tıklayın!